Ovaj događaj koji okuplja sve zaljubljenike u pisanu riječ organizira Centar za razvoj mladih, a u središte ovogodišnjeg izdanja stavlja Instagram kao društvenu mrežu koja zahvaljujući brojnim citatima, anonimnim i javnim autorima postaje svjetska riznica nove književnosti, samorefleksije, potrage za izgubljenim vremenom. Tema je stoga prikladnog naziva: “U potrazi za izgubljenim vremenom.”
Ovogodišnje 4. izdanje događaja započet će panel-raspravom o književnosti čiji će govornici, autori, bookblogeri, psiholozi, govoriti o svojim iskustvima te će pokušati odgovoriti na pitanje može li zaista dovoljna prisutnost pisane riječi utjecati na ljudsku percepciju. Nakon razgovora o književnosti, svi posjetitelji imat će priliku testirati svoje znanje u nagradnom kvizu, a ovogodišnja tema bit će klasična književnost. Nagrade i poklon-paketi za sudionike projekta pripremili su suradnici: Booksa, Budilnik Izdavaštvo, Naklada Fragment, Vuković&Runjić, Znanje. Centar za razvoj mladih ovim projektom čitatelje nastoji povezati s pisanom riječju te pokazati koliki utjecaj ista može ostvariti na našu svijest, pripomoći pri samorefleksiji i nadoknadi izgubljenog vremena za vrijeme pandemije. Koncept događaja bit će nešto manji po broju sudionika iako je zamišljen za sve, zainteresirani će morati na vrijeme rezervirati svoje mjesto, a to mogu učinit klikom na poveznicu.
Međutim, događaj će se prenositi i mrežno na Instagram i Facebook profilu Čitaj, pitaj – stoga je potrebno pratiti društvene mreže da bi bili obaviješteni o svemu.
***
Program podupiru Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Grad Zagreb i Zaklada Kultura nova.
Portretirajući jednu građansku obitelj srednje ili niže srednje klase Hermann Broch nenametljivo kroz "Nepoznanicu" provlači za njega i cijelu njegovu generaciju vrlo važne teme i pitanja.
Ornela Vorpsi vješto stvara atmosferu u kojoj se isprepliću ljepota i užas, nježnost i okrutnost, pružajući nam uvid u stvarnost života u Albaniji kroz oči onih koji su najviše pogođeni – djevojčica i žena. Piše: Lucas Legović.
Otkad je Booksa otvorila svoja vrata u siječnju 2004. godine u gostima su nam bile brojne organizacije, umjetnice, izvođači, održale su se stotine tribina, razgovora, okruglih stolova, diskusija, predstavljanja... Mnogo je ljudi koji rade vrlo zanimljive i kvalitetne stvari, ali nemaju svoj prostor gdje bi ih mogli predstaviti i tu na scenu upadamo mi. Možemo besplatno ustupiti prostor, tehniku kojom raspolažemo i pomoć u promociji događanja. No kako je upita jako, jako puno, ne možemo nikako udovoljiti svima, a ima li, ili nema slobodnih termina i kada, saznat ćete ako nam šibnete mail.
Volite nas čitati i sudjelovati u našim događanjima i programima?
Podržite nas. Vaša donacija će nam omogućiti da i dalje budemo Booksa koju toliko volite.
Booksa u 2024. slavi velikih 20 godina! Kako svi mi volimo okrugle obljetnice, neki od vas vjerojatno će se sjetiti našeg 10. rođendana, koji smo (pro)slavili crowdfunding kampanjom i velikim završnim tulumom.
Za ovaj, 20. rođendan tulumarit ćemo cijelu godinu jer – zašto ne?!