Naš Čitateljski klub 54+ pročitao je i prodiskutirao knjigu Mogla bi se zvati Leda (Hena com, 2018) mladog pisca Marka Gregura. Tim povodom autor nam dolazi u Booksu popričati s članicama kluba o ovoj knjizi i važnim pitanjima koja postavlja.
Kako stoji na koricama knjige, ona "govori o dosad u hrvatskoj književnosti prešućenoj temi – sizifovskim pokušajima mladog para da dobije dijete, prvo umjetnom oplodnjom, pa posvajanjem, pa makar i udomiteljstvom – u čemu ih sputavaju sustav i neki pojedinci, koji bi im u tome zapravo trebali pomoći." Iako je sigurno već dugo aktualna, ovo je tema o kojoj se ne progovara lako, ona nije sveprisutna u medijima i općenito u društvu, a tome je tako jer se radi o nečemu što je vrlo intimno i vrlo individualno iskustvo.
Približio se kraj godine i ovo je peto i ujedno zadnje druženje s piscima i spisateljicama koje klub Booksa organizira u sklopu projekta Koja je tvoja priča?. No s obzirom da je interes za projekt bio tako velik i da se okupila vrijedna i uporna grupa naših sugrađanki i sugrađana koji redovito sudjeluju u književnim događanjima koje smo u sklopu ovog projekta ponudili, sigurno je kako ćemo barem s nekim njegovim dijelovima nastaviti i u 2020.
Projekt Koja je tvoja priča? sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost udruge Kulturtreger.
foto: Martina Gregur (Hena com)
Koja je tvoja priča? Kratka priča s Radionice kreativnog pisanja kratke priče 55+ koju vodi Zoran Ferić.
Koja je tvoja priča? Kratka priča s Radionice kreativnog pisanja kratke priče 55+ koju vodi Zoran Ferić.
Projekt Koja je tvoja priča? omogućuje našim sugrađankama i sugrađanima starijim od 55 godina da se kreativno izraze kroz pisanje, da kvalitetno provode vrijeme na čitateljskim druženjima i u razgovorima s piscima i spisateljicama i da se zabave u pokušajima da u društvu osmisle, ispripovijedaju ili ilustriraju priče. Glavni je cilj osnažiti kreativne i socijalne vještine ukupno 65 osoba i potaknuti ih da aktivno sudjeluju u kulturnom životu. Kratke priče i pjesme koje će nastati na radionicama pisanja bit će objavljene na portalu booksa.hr, održat će se pet književnih kružoka s domaćim piscima i spisateljicama, deset Raspričavanja na kojima će se zajednički pisati i pripovijedati priče, pročitat će se deset knjiga o kojima će se razgovarati na deset druženja čitateljskog kluba, a tu je i radionica ilustriranja priča.
Projekt se provodi u razdoblju od 1.9.2018. do 31.12.2019. godine, a sufinancira ga Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Ukupna vrijednost projekta je 484.719,14 HRK, a iznos EU potpore je 412.011,26 HRK.
Prijave za sudjelovanje su obavezne i zato nam se javite na 01/ 4616 124 ili na booksa[at]booksa.hr. Voditeljica projekta je Dušica Parezanović, a kontakt osoba je Ana Profeta. Dobro nam došli!
Više o Europskim strukturnim i investicijskim fondovima možete saznati ovdje, a o Europskom socijalnom fondu na ovoj poveznici.
Sadržaj objava na mrežnoj podstranici projekta isključiva je odgovornost udruge Kulturtreger.
Volite nas čitati i sudjelovati u našim događanjima i programima?
Podržite nas. Vaša donacija će nam omogućiti da i dalje budemo Booksa koju toliko volite.
Booksa u 2024. slavi velikih 20 godina! Kako svi mi volimo okrugle obljetnice, neki od vas vjerojatno će se sjetiti našeg 10. rođendana, koji smo (pro)slavili crowdfunding kampanjom i velikim završnim tulumom.
Za ovaj, 20. rođendan tulumarit ćemo cijelu godinu jer – zašto ne?!