U traganju za izgubljenim Narcisom

Autor: Zdenko Jelčić

Izdavač: V.B.Z.

Godina izdanja: 2010

Cijena: 120,00 kn

Broj stranica: 208

Uvez: tvrdi

Proza

Knjiga nije dostupna u Booksi! Potražite je u bolje opremljenim knjižarama i antikvarijatima u Hrvatskoj i šire! Booksa ne prodaje knjige, izuzev vlastitih izdanja.

pričom o originalu i falsifikatu te pričom o nestanku slike iz obiteljske zbirke, i to baš 1945.), tema je romanesknog prvijenca glumca Zdenka Jelčića.

Talijanska familija di Vittrici angažira privatnog detektiva, čovjeka s naših prostora da uz visok honorar pronađe Narcisa. Na put ga ispraćaju rečenicom Prvo užici, a posao ako bude vremena. Dobiveni savjet ne samo da određuje tempo nego i načine prikupljanja potrebnih informacija. Na kraju, i ritam samog pripovijedanja. Svemu prethodi ugoda. Nema žurbe, nema brze vožnje, nema panike i sumnje; čak ni onda kad se, u drugom dijelu romana, saznaje da je sliku kupilo opasno lice. Postoji samo cilj do kojeg će se doći pod uvjetom da se ne hita i da se maksimalno posveti užiću u tijelu, hrani i razgovoru o umjetnosti.

Istražiteljeva najdraža literatura su jelovnici. I Jelčićeva priča teče poput jedne od ugodnih večera, slijeva se, ne posustaje na preprekama i dolazi svome kraju, a da čitatelj i nije svjestan kako je prošetao kroz sve te stranice.

Korištenjem portala Booksa.hr pristajete na prikupljanje cookiea.
Booksa.hr koristi kolačiće u svrhu analize posjećenosti stranice, kako bismo vidjeli što volite čitati i konstantno poboljšavali naš sadržaj.
Booksa.hr ne koristi vaše podatke ni u koju drugu svrhu