Igrači - trilogija s halucinacijama, plesom i pucnjavom

Autor: EDO POPOVIĆ

Izdavač: OceanMore

Godina izdanja: 0

Cijena: 120,00 kn

Broj stranica: 241

Proza

Knjiga nije dostupna u Booksi! Potražite je u bolje opremljenim knjižarama i antikvarijatima u Hrvatskoj i šire! Booksa ne prodaje knjige, izuzev vlastitih izdanja.

Priče su međusobno povezane nekolicinom likova, a poglavito likom antidetektiva Fola. Povezuje ih još i atmosfera, milje zagrebačkog poslijeratnog društva u kojemu se sprega politike, kriminala, medija i ostalih društvenih struktura pretvara u opasan vrtlog što guta neoprezne pojedince, čije se probušene glave zakratko pojavljuju na stranicama crne kronike ili čak naslovnicama, a onda padnu u zaborav, dok se priča zavrti s još većom kriminalnom energijom. Popovičeva trilogija predstavlja domaću inačicu koja je još samo u dalekim naznakama bliska nekima od inačica klasičnog krimića, naravno onog američke hard-boiled škole. Upravo ovaj stari američki rođak velike međunarodne obitelji krimića vjeruje u junaka, koji u korumpiranom društvu punom ljudskog jada, ucjena i zla postaje junakom zahvaljujući svojoj unutrašnjoj neovisnosti i sposobnosti da voli - ma kako ciničan, hladan i spreman na ubijanje bio.

Korištenjem portala Booksa.hr pristajete na prikupljanje cookiea.
Booksa.hr koristi kolačiće u svrhu analize posjećenosti stranice, kako bismo vidjeli što volite čitati i konstantno poboljšavali naš sadržaj.
Booksa.hr ne koristi vaše podatke ni u koju drugu svrhu